איך לשמור על משקפי השמש - מידע בתחום המסחר, השקעות והלוואות Home // איך לשמור על משקפי השמש - מידע בתחום המסחר, השקעות והלוואות

איך לשמור על משקפי השמש

איך לשמור על משקפי השמש

איך לשמור על משקפי השמש?

משקפי השמש הם מוצר יקר האמור לשמש אותנו תקופות ארוכות. משקפי שמש איכותיים, אינם מתכלים, אין להם תאריך תפוגה ואם נדע לשמור עליהם היטב, נוכל ליהנות מהם עונה אחרי עונה, כמה שנים שנרצה.

ארבעה טיפים שיסייעו לכם לשמור היטב על משקפי השמש

  1. אל תנקו את משקפי השמש בבגדים, במיוחד לא בבגדים מחוספסים כמו ג'ינס ועוד או במגבונים לחים. מגבונים לחים מכילים חומרי חיטוי שישאירו כתמים על עדשות המשקפיים. בחנויות האופטיקה מוכרים נוזל מיוחד הנועד לניקוי המשקפיים. הנוזל במיוחד מכיל חומר פעיל היוצר שכבת הגנה על המשקפיים, מסיר את השומנים מהעדשות, מנקה ומבריק אותן.
  2. כאשר אתם לא משתמשים במשקפיים, אל תניחו אותם בכל מקום, הכניסו אותם חזרה אל תוך הנרתיק. כדאי להעדיף נרתיק קשיח על פני נרתיק גמיש מאחר והנרתיק הגמיש לא ימנע פגיעה במשקפיים כשהם יסתובבו בתוך התיק בין כל הדברים הנמצאים בתוכו. לעולם אל תשליכו את המשקפיים סתם כך אל תוך התיק, זהו מתכון בטוח למכות ולשריטות.
  3. אם המשקפיים שלכם מלוכלכות באופן מיוחד, אתם יכולים לשטוף אותם במים ובסבון נוזלי. הקפידו לשטוף את המשקפיים במים קרים בלבד, השימוש במים חמים עלול לפגוע בציפוי העדשה. אחרי ששטפתם היטב את עדשות המשקפיים, ייבשו אותם עם טישו או עם מטלית רכה במיוחד ללא סיבים, רצוי מטליות מסוג מיקרופייבר.
  4. אל תשאירו את המשקפיים ברכב סגור. הטמפרטורה ברכב הסגור גבוהה מאוד והיא עלולה להרוס את המשקפיים, גם את העדשות וגם את המסגרת. מסגרת העדשה עלולה להתעוות בחום הגבוה ואם למשקפיים יש ציפוי אנטי רפלקסי, המגע עם החום הגבוה עלול להרוס אותו.

ארבעה טיפים נוספים לשמירה על משקפי שמש

  1. הרכיבו את המשקפיים רק על העיניים. רבים מאתנו נוטים להרכיב את המשקפיים על השיער בדומה להנחת קשת. פעולה זו עלולה להרחיב את מסגרת המשקפיים ולגרום להתרופפות הברגים. גם עדשות המשקפיים עלולות להיפגע בשל השפשוף התמידי עם השיער.
  2. אל תנסו לתחזק או לתקן את המשקפיים לבד. אם המסגרת מתחילה להיחלש והברגים מתחילים להתרופף,  גשו לחנות המשקפיים כדי לחזק את הברגים וליישר את המסגרת במקצועיות.
  3. נכנסים לים או לבריכה, אל תיכנסו עם המשקפיים. הכלור והמלח הנמצאים בים או בבריכה יכולים לפגוע במשקפיים ולהרוס את העדשות. לאחר שאתם חוזרים מהים, הקפידו לנקות היטב את המשקפיים ולהסיר מהם שאריות של חול, לכלוך וכלור.
  4. הקפידו לשמור על המשקפיים הרחק מילדים קטנים. אם המשקפיים שלכם ייפלו לידיים של הילדים הקטנים בתוך שעה קלה הם יהיו שרוטים, עקומים ולעוסים. בחנויות רבות אפשר לקנות משקפי שמש יפים וצבעוניים לילדים בכמה עשרות שקלים, קנו לאותם לילדים והקפידו שהם ישתמשו רק במשקפיים אלו.